flower background flower background
round backgorund round backgorund round backgorund

Historia

Zapraszamy Was do opowieści o łące.
Opowieści pełnych wolności, wspomnień z dzieciństwa, polnych roślin i zwierząt.

Łąka widziała i pamięta wiele. Pamięta niejedne bose stopy, śmiech, wzruszenia. Jest wspólnym miejscem dla kolejnych pokoleń. To tam kiedyś bawiła się mała dziewczynka, która później dorosła i sama stała się mamą, a później babcią.

Jest szczególna łąka w Beskidach. Basia wychowała się tam i spędzała całe dzieciństwo. Podobnie jak Ania. Dziś wzruszają się, kiedy o tym wspominają. Agnieszka wraca na nią z synem Antkiem niemal w każdy wolny weekend.

Basia jest mamą Ani, babcią Agnieszki i prababcią Antka. To już trzecie pokolenie. Kiedyś wszyscy byli w jego wieku. Historia zatacza koło. To tak jakby przekazywać cząstkę natury w genach. Wspólna łąka stała się rodzinnym spoiwem. 

Przyjazd na łąkę kojarzy nam się z powrotem do korzeni, do lokalnej przyrody. Uczuciami, które nam wtedy towarzyszą dzielimy się za pośrednictwem projektów ubrań oraz wizji marki.

Łąka jest pięknym symbolem harmonijnego cyklu życia w przyrodzie. To historia o dojrzewaniu. I w tym chcemy Wam towarzyszyć.

Kolekcja “naturalna więź”

Łąka przybiera różne formy. Czasami to majestatyczny pejzaż będący inspiracją dla artysty. Innym razem radosny plac zabaw, miejsce spotkań. Oraz dom.

Kolekcja “naturalna więź” opowiada o pochodzącym z ziemi spoiwie, łączącym dzieci z przyrodą. Naturalna więź to coś unikalnego, nienazywalnego, czego tak naprawdę nie da się ująć słowami. To stan, kiedy będąc na łące, po prostu czujemy się wolni. Kiedy nic nas nie ogranicza i możemy cieszyć się czasem z bliskimi, spędzonym wśród roślin i zwierząt, słysząc za uchem dźwięk ptaków lub owadów.

Poprzez projekty inspirowane łąkowymi motywami chcieliśmy wyrazić, że ubrania mogą służyć jako wyraz uniwersalnego języka, łączącego dzieci różnego pochodzenia. Bez względu na rasę czy kolor skóry.

Tak naprawdę wszyscy jesteśmy dziećmi. Mamy wspólne korzenie. Jako Meadow’s Tale chcemy również oddać naturze hołd w zamian za wartości płynące z jej głębi. Mamy na myśli wolność, wzajemny szacunek i mądrość zakorzenioną w każdej jej cząstce.

O produktach

Ubrania szyjemy w Polsce z wysokiej jakości tkanin i przędz – bawełny organicznej, innowacyjnych mieszanek bawełny i alg morskich, wełny merino, baby alpaca i kaszmiru. Nasze kolekcje wzbogacamy o współpracę z lokalnymi artystami, którzy tworzą dla nas unikatowe produkty wykonane ręcznie. Wykorzystujemy materiały, które posiadają międzynarodowe certyfikaty GOTS oraz Oeko-Tex® Standard 100.

Projekty tworzymy przy użyciu autorskich, ręcznie rysowanych rycin inspirowanych roślinami porastającymi polskie łąki.

round backgorund round backgorund
flower background

Zapisz się do newslettera aby odebrać 10% zniżki na swój pierwszy zakup i otrzymuj najnowsze
inspiracje z naszej łąki